2. Tour de Pologne Women w mediach

Druga edycja organizowanego przez Lang Team wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Women, który rozegrany zostanie w ostatni weekend czerwca, będzie szeroko relacjonowana w mediach. Wyścig w całości przebiegać będzie w województwie lubelskim. Rozpocznie się w piątek, 28 czerwca od jazdy indywidualnej na czas w Lublinie, drugi etap prowadzić będzie z Krasnegostawu do Kraśnika, a trzydniową rywalizację zwieńczy niedzielny etap z Arche Nałęczów do Kazimierza Dolnego. 

Mieszkańcy Lubelszczyzny uwielbiają kolarstwo, więc na trasie wyścigu organizatorzy spodziewają się wielu kibiców, tym bardziej, że zapowiadana jest piękna pogoda, a wszystko odbywać się będzie w weekend rozpoczynający sezon urlopowy. Fani kolarstwa, którzy nie będą mogli na żywo emocjonować się rywalizacją kobiet na drogach województwa lubelskiego, będę mieli możliwość obejrzenia wszystkich etapów 2. Tour de Pologne Women od startu do mety. Sygnał telewizyjny z całego wyścigu zrealizowany zostanie z wykorzystaniem z trzech kamer naziemnych, trzech dronów, a także ekipy trzech kamerzystów na motocyklach.

Bezpośrednie transmisje całych etapów z polskim komentarzem dostępne będą na stronach Telewizji Polskiej – sport.tvp.pl i polonia.tvp.pl oraz w kanałach TVN Warner Bros. Discovery – w serwisie Palayer.pl i na kanale YouTube Eurosport Polska. Dodatkowo na nowej platformie MAX transmisje będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach, w których dostępny jest MAX. Streaming przeprowadzony zostanie w następujących terminach:

• Etap 1 – piątek, 28 czerwca w godz. 17.30 – 20.15
• Etap 2 – sobota, 29 czerwca w godz. 12.00 – 16.15
• Etap 3 – niedziela, 30 czerwca w godz. 12.30 – 16.00

Na antenie TVP Sport ukazywać się będą także reportaże z najważniejszymi wydarzenia podczas każdego etapu (premiera o godz. 00.10, powtórka o godz. 6.00) oraz 35-minutowe podsumowanie całego wyścigu – premierowa emisja w czwartek, 4 lipca o godz. 12.10 oraz tego samego dnia o godz. 23.25 w TVP Polonia.

Materiały wideo (relacje, wywiady z zawodniczkami, kibicami) z wyścigu ukazywać się będą w serwisie przegladsportowy.onet.pl, a różnorodne formaty dźwiękowe będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia, m.in. na antenie Trójki w audycji „Trzecia Strona Medalu” w niedzielę 30 czerwca w godz. 16.00 – 19.00, czy w podsumowującej sportowe wydarzenia dnia „Kronice Sportowej” na antenie Programu 1.