Czas na… czasówkę! Rozpoczynamy 2. TdP Women

Widowiskową indywidualną jazdą na czas w centrum Lublina zainaugurowana zostanie dziś 2. edycja Tour de Pologne Women. Będzie bardzo szybko! W międzynarodowej obsadzie znajdą się trzy polskie zespoły – MAT ATOM Deweloper Wrocław, TKK Pacific Nestle Fitness oraz reprezentacja kraju.

Długo czekaliśmy na ten dzień – dziś rozpocznie się reaktywowany przez Lang Team wyścig Tour de Pologne Women. Gospodarzem drugiej edycji zmagań będzie województwo lubelskie, w którym odbędą się wszystkie 3 etapy. Pierwszy z nich to indywidualna jazda na czas na dystansie 4,5 kilometra. Trasa po historycznym centrum Lublina rozpoczyna się i kończy w pobliżu zabytkowego Placu Litewskiego. Po drodze zawodniczki przejadą przez jeden lekki podjazd i pokonają nawrót – agrafkę – który sprawdzi umiejętności techniczne poszczególnych kolarek.

W indywidualnej jeździe na czas, szczególnie na tak krótkim dystansie, liczą się detale – najważniejsze będą oczywiście moc i technika, która w czasówkach potrafi dać kolarkom sporą przewagę nad rywalkami. Pierwsza z zawodniczek ruszy na trasę o 17:45, a zwyciężczynię powinniśmy poznać jeszcze przed 20:00.

Godzina rozegrania indywidualnej jazdy na czas sprzyja kibicowaniu, a będzie komu. Zgromadzeni w Lublinie fani przez dwie godziny będą mogli obserwować próbę czasową wszystkich zawodniczek, startujących w 2. Tour de Pologne Women.

W tym momencie ciężko jest wskazać główną faworytkę do zwycięstwa w rywalizacji – można spodziewać się bardzo zaciętych zmagań i walki na sekundy. Na dobre wyniki mogą liczyć szczególnie Hanna Tserakh i Diana Klimova z BTC City Ljubljana Zhiraf AMB, mające doświadczenie torowe, które na tego typu czasówkach odgrywa istotną rolę.

Nie sposób nie wspomnieć również o Federice Piergiovanni z UAE Development Team, Scarlett Souden z VolkerWessels oraz Ukrainkach z reprezentacji narodowej – Oldze Shekel i Valeriyi Kononenko. O czołowe rezultaty powinny powalczyć również Polki, w tym nasze utalentowane zawodniczki, które niedawno sięgały po medale Mistrzostw Polski w indywidualnej jeździe na czas orliczek. Mowa tu o złotej medalistce czempionatu, Zuzannie Chylińskiej z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, a także Oldze Wankiewicz z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Nie można zapomnieć również o reprezentantkach z kadry Polski – Aureli Nerlo czy Kai Rysz – które mogą zameldować się dziś w czołówce. Krótki dystans sprzyja niespodziankom, dlatego można spodziewać się, że na najwyższych pozycjach zobaczymy zawodniczkę, o której przed startem niekoniecznie myślelibyśmy jako o faworytce. Na pewno nie będzie to jednak kolarka przypadkowa. W Lublinie o wygraną powalczą najlepsze, a nagrodą będzie nie tylko zwycięstwo etapowe, ale też najcenniejsza kolarska zdobycz – żółta koszulka liderki klasyfikacji generalnej ORLEN. Czeka nas interesujące ściganie, które będzie miało wpływ na przebieg kolejnych etapów. To będzie święto kobiecego kolarstwa na najwyższym poziomie!