Finał w Kazimierzu Dolnym – ETAP III

Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny, 30.06.2024 r., 103 km

Finałowy etap 2. Tour de Pologne Women rozegrany zostanie w niedzielę, 30 czerwca 2024. Kolarki wystartują z Nałęczowa i po przejechaniu lotnej premii LOTTO w Skowieszynku wjadą na prawie 15-kilomertowa pętlę po Kazimierzu Dolnym, którą pokonają pięciokrotnie, by zafiniszować na Alei Kazimierza Wielkiego.

Trzeci etap 2. Tour de Pologne Women rozpocznie się w słynącym z pięknego parku zdrojowego Nałęczowie, a po pokonaniu 103 kilometrów losy klasyfikacji generalnej ORLEN rozstrzygną się w urokliwym Kazimierzu Dolnym, miejscu licznych koncertów, festiwali i wystaw.

Jeśli chodzi o przewyższenia, etap trzeci właściwie nie ustępuje drugiemu, ale z racji krótszego dystansu będzie jednak nieco łatwiejszy. Między Nałęczowem, a Skowieszynkiem będą trzy solidne podjazdy i będzie co jechać. Podjazd na rundzie w Kazimierzu Dolnym nie jest bardzo trudny, choć stromizna w końcówce dochodzi do 11%. Ale jeśli pięciokrotnie kolarki podjadą tu w tempie, to z pewnością da się im to we znaki. Wiele też zależeć będzie od pogody, szczególnie od wiatru, który może dodatkowo utrudniać podjazdy – powiedział Ryszard Majkowski, koordynator przygotowanie trasy tegorocznego wyścigu.

Na Lubelszczyźnie ludzie uwielbiają kolarstwo, więc na trasie spodziewamy się wielu kibiców, szczególnie, że wszystko odbywać się będzie w weekend rozpoczynający wakacje. Z pewnością wyjątkowo dużo widzów emocjonować się będzie rywalizacją zawodniczek na rundach końcowego etapu w Kazimierzu Dolnym, gdzie w letnie weekendy liczba turystów sięga nawet 100 000 osób – dodaje Majkowski.

Arche Nałęczów stanowić będzie bazę i punkt strategiczny – tu nocować będą zespoły oraz wszystkie osoby związane z organizacją wyścigu. Historia budynku sięga lat 80. ubiegłego wieku, a niedokończona przed laty budowla zyskała teraz nowe życie. Dzięki działaniom firmy wnętrza Arche Nałęczów uzyskały unikalny charakter, a przy tym udało się zachować autentyczność dawnej architektury.

Z Czesławem Langiem nadajemy na podobnych falach łączących emocje i zaangażowanie. I te relacje doskonale wpływają na naszą współpracę. Bardzo cieszę się, że mogliśmy zaangażować się w ten wyścig na tak dużą skalę. Ten obiekt długo czekał na swoją szansę. Więc czeka nas mocny start – powiedział prezes Grupy Arche Władysław Grochowski.

Ramowy program III etapu 2. Tour de Pologne Women

12.50 START HONOROWY – Arche Nałęczów, ul. Spółdzielcza 4B
13.00 START OSTRY – Nałęczów, ul. Charz A
15.34 PRZYJAZD KOLAREK NA METĘ – Kazimierz Dolny, Al. Kazimierza Wielkiego
15.40 DEKORACJA ZAWODNICZEK – Kazimierz Dolny, Rynek