Lublin zaprasza na 2.TdP Women

28 czerwca rozpocznie się 2. Tour de Pologne Women. Pierwszą i jak dotąd jedyną edycję Czesław Lang wraz ze swoim zespołem, zorganizował w 2016 roku. Tym razem zawodniczki podczas trzech etapów przejadą blisko 250 kilometrów po polskich trasach. Wyścig otworzy jazda indywidualna na czas na 4,5-kilometrowej trasie prowadzącej przez Lublin.

Na ten wyścig czekaliśmy 8 lat. Kolarki z całego świata pojawią się w naszym mieście, by pokonać krótką, ale bardzo wymagającą trasę przebiegającą śródmiejskimi ulicami. Zobaczymy 16 zespołówtrzy reprezentacje narodowe z Polski, Danii i Ukrainy oraz 13 klubów z całego świata, m.in.: z Belgii, Australii, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście z Polski – mówi Krzysztof Żuk,  Prezydent Miasta Lublin.

Popularność wyścigów pań rośnie w tempie ekspresowym – to światowy trend.

Wyścig ma na w celu promowanie równouprawnienia w sporcie i zainspirowanie kobiet do aktywności fizycznej. Jestem dumna, że to właśnie w Lublinie rozpocznie się drugi w historii Tour de Pologne Women i dedykuję ten etap wszystkim kobietom – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Nie ma dziś bardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu niż kolarstwo kobiet. Jestem przekonany, że ten wyścig wszyscy będą oglądali z zapartym tchem. Tym bardziej że nasze kolarki, z Katarzyną Niewiadomą na czele, spisują się w ostatnich latach rewelacyjnie – zapowiada Czesław Lang Dyrektor wyścigu.

Zapraszamy do kibicowania Paniom, przed nami ogromne emocje. Pierwsza zawodniczka wystartuje o godz.17.45, ostatnia o 19.39. Dekoracja odbędzie się o godz. 19.50 na Placu Litewskim. Jedno jest pewne – przed nami wielka, kolarska uczta.

zdjęcie: Lublin Stare Miasto, źródło www.lublin.eu