TdP Women wjeżdża „polską Toskanię”. Kolarki zmierzą się z pagórkami Roztocza

Po udanym otwarciu Tour de Pologne Women w Lublinie nadszedł czas na pierwszy etap ze startu wspólnego. Peleton zmierzy się z pagórkowatym etapem po Roztoczu – rywalizacja rozpocznie się w słynącym z pięknej, historycznej zabudowy Krasnymstawie, a zakończy w Kraśniku, powiat kraśnicki. Po wczorajszym etapie liderką wyścigu jest Szwedka Stina Kagevi z Team Coop – Repsol.

Indywidualna jazda na czas w sercu województwa lubelskiego – Lublinie – przyniosła wiele emocji i zaciętej walki na sekundy. Krótką czasówkę wygrała Szwedka Stina Kagevi, a 5. miejsce zajęła Zuzanna Chylińska z TKK Pacific Nestle Fitness. Różnice w czołówce klasyfikacji generalnej ORLEN, w której prowadzi wczorajsza zwyciężczyni, są niewielkie, przez co wyścig cały czas jest otwarty.

W sobotę można spodziewać się powstania kolejnych różnic czasowych, za sprawą trudnego, pagórkowatego odcinka, który przygotowali dla kolarek organizatorzy. Chwilę po południu kolorowy peleton ruszy z malowniczeko Rynku w Krasnymstawie, skąd uda się w stronę roztoczańskich pagórków.

Przemierzając zielone tereny w miejscu, gdzie słońce w Polsce świeci najczęściej, zawodniczki zmierzą się z wieloma sztywnymi podjazdami. Niewykluczone, że większy wpływ na rywalizację będą miały upalne warunki, w których przyjdzie się ścigać kolarkom.

Zanim zawodniczki powalczą o zwycięstwo w Kraśniku, powiat kraśnicki, będą rywalizować na dwóch premiach lotnych LOTTO – w Radecznicy oraz w Batorzu, powiat janowski. Pośród faworytek dzisiejszego etapu należy wymienić między innymi Polki  – Katarzynę Wilkos, Olgę Wankiewicz (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Zuzannę Chylińską, Natalię Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) czy Aurelę Nerlo, Karolinę Perekitko i Kaję Rysz z reprezentacji Polski.

Na pagórkach z dobrej strony powinny również pokazać się kolarki z Belgii, Holandii czy Włoch. Czeka nas niezwykłe widowisko i zacięta walka o żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej ORLEN!