Tour de Pologne Women powraca – Lublin sercem kolarstwa kobiet!

W Lublinie odbyła się konferencja połączona z prezentacją trasy 2. edycji Tour de Pologne Women. Wyścig odbędzie się dniach 28-30 czerwca 2024 roku. Na podstawie podpisanej umowy województwo lubelskie otrzymało tytuł Gospodarza i Współorganizatora etapów.

Po ośmiu latach przerwy Tour de Pologne Women wraca na szosy. Trasy trzech etapów przebiegną przez malownicze tereny regionu, co z pewnością stworzy okazję do promocji Lubelszczyzny.

Wyścig wiedzie przez piękny krajobraz. Pokazanie naszego regionu podczas Tour de Pologne Women spowoduje większą rozpoznawalność województwa lubelskiego, co przełoży się na większą liczbę turystów. Takimi akcjami nie tylko zwiększamy ruch turystyczny, ale pokazujemy, że nasz region jest przygotowany na rozwój gospodarczy, co zachęca inwestorów – powiedział Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

fot. Łukasz Frączek │UMWL

 Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie po ośmiu latach wraca Tour de Pologne Women i to naprawdę w wyjątkowej formie. W województwie lubelskim rozegramy trzy przepiękne etapy. W piątek wystartujemy jazdą indywidualną na czas w krótkim dystansie, to będzie jednocześnie prezentacja zawodniczek. W drugim etapie wystartujemy z Krasnegostawu, gdzie wybraliśmy do pokazania wszystko, co najpiękniejsze. W niedzielę startujemy spod Hotelu Arche w Nałęczowie i pojedziemy do Kazimierza Dolnego, gdzie będzie pięć rund 15-kilometrowych. To będzie wielka uczta kolarska – dodał Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team i Tour de Pologne.

2. Tour de Pologne Women obejmuje trzy etapy na terenie województwa lubelskiego:

  • Etap 1: Lublin – Lublin – jazda indywidualna na czas
  • Etap 2: Krasnystaw – Kraśnik, Powiat Kraśnicki
  • Etap 3: Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny

W tegorocznej edycji zaprezentuje się aż 19 drużyn, 3 reprezentacje narodowe (polska, duńska i ukraińska) oraz 16 klubów, w tym również zespoły krajowe m.in. Mat Atom Deweloper Wrocław i Pacific Toruński Klub Kolarski.

Celem wyścigu Tour de Pologne Women jest promocja kobiecego kolarstwa oraz zainspirowanie kobiet do aktywności fizycznej. Dodatkowo, wydarzenie ma na celu budowanie tożsamości regionu poprzez eksponowanie jego pięknych krajobrazów i unikalnych atrakcji turystycznych.