Zespoły uczestniczące w 2. edycji Tour de Pologne Women ogłoszone!

Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne, z ogromną radością ogłasza zespoły, które wezmą udział w wyścigu Tour de Pologne Women, który odbędzie się w regionie lubelskim od 28 do 30 czerwca 2024 roku.

Po przerwie wyścig kobiet powraca na polskie drogi z imponującą listą startową, na której znajduje się 18 zespołów, które powalczą o zwycięstwo w tym prestiżowym wydarzeniu.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z powrotu Tour de Pologne Women. Rola kobiet w kolarstwie jest niezwykle istotna. Cieszymy się z zaufania, jakie pokazały zespoły potwierdzając swoją obecność. Już wkrótce ujawnimy trasę wyścigu, aby zawodniczki mogły ją przeanalizować i odpowiednio się przygotować. Czasu jest niewiele, ale jesteśmy gotowi – powiedział Czesław Lang.

Wśród zespołów uczestniczących w 2. edycji Tour de Pologne Women znajdą się reprezentacje narodowe takich krajów jak Polska, Dania i Ukraina. Oprócz tego, rywalizować będą zespoły krajowe, m.in. Mat Atom Deweloper Wrocław i Pacific Toruński Klub Kolarski, a także zawodniczki z Australii (Team Bridgelane) i Kazachstanu (Astana Dewi Women Team).

Na wyróżnienie z całą pewnością zasługują też reprezentantki UAE Development Team oraz Lotto Dstny Ladies. To naprawdę wyjątkowo silne zespoły, które już niejednokrotnie pokazały na co je stać i z całą pewnością również w Polsce będą jednymi z pretendentów do zwycięstwa.

Warto także zwrócić uwagę na World Cycling Center (WCC), zespół utworzony przez UCI, który umożliwia obiecującym zawodnikom z niekorzystnych środowisk trenowanie w Szwajcarii i uczestnictwo w najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach.

Sponsorem Głównym wyścigu oraz Sponsorem Głównym Klasyfikacji Generalnej została firma ORLEN, która od lat pielęgnuje rozwój polskiego kolarstwa szosowego na poziomie zawodowym i amatorskim.

Pełna lista zespołów uczestniczących w Tour de Pologne Women:

Reprezentacje narodowe: Polska, Dania, Ukraina.

Kluby: Aromitalia 3T Vaiano, Astana Dewi Women Team, Lotto Dstny Ladies, Team Komugi – Grand Est, Team Bridgelane, Team Coop – Repsol, Team Dukla Praha, BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo, Chevalmeire, UAE Development Team, Mat Atom Deweloper Wrocław, DAS – Hutchinson – Brother UK, WCC Team, Volkerwessels Women’s Pro, Pacific Toruński Klub Kolarski.